OSTATNÍ PROCEDURY

Nabízíme Vám kompletní očistu těla i duše. Mimo lymfatické a klasické masáže se zabýváme také Indickou masáží hlavy, Dornovou metodou s Breussovou masáží, lávovými kameny a manuální lymfodrenáží. Díky dlouholeté praxi přesně víme jak pomoci Vašemu bolavému tělu.

Klasická masáž

Masáž má účinek na většinu částí lidského těla. Především je to kůže, podkožní vazivo, lymfa, svalstvo, nervy, srdce, cévy, dýchací aparát, klouby, šlachy, vnitřní orgány a některé žlázy. Účinky masáže jsou především uklidňující a uvolňující, a proto je doporučeno je několikrát opakovat. Masáže patří ke starším léčebným metodám a jsou vhodné při léčení a doléčení, ale také při prevenci některých chorob. Masáže působí proti únavě, posilují zdraví a napomáhají regeneraci organismu.

3-f

Co nám masáž přináší:

- masáží vyloučíme z mazových žlázek tuk a kůže se tak promastí, zvyšuje se činnost potních žláz
- masáží zlepšíme prokrvení kůže,
- masáží zrychlíme krevní cirkulaci, zlepší se zásobení kyslíkem a životu potřebnými látkami,
- masáží se zrychlí odstraňování škodlivin z těla,
- masáží se může zvýšit teplota těla až o 1,5°C,
- masáží odstraňujeme zrohovatělou kůži
- masáží se zlepšuje prokrvení a tím dochází ke snadnějšímu vstřebávání otoků a výronů
- masáží se zlepšuje výživa tkání
- masáží se zlepšuje svalová činnost
- masáží se snižuje svalové napětí
- masáží zlepšujeme prokrvení a tím i činnost hluboko uložených orgánů
- masáž má také celkové účinky na náš organismus – drážděním nervových zakončení se aktivují biologické látky, které mají blahodárný vliv na celý nervový systém
-masáž přináší tělesnou a duševní pohodu

Kontraindikace masáže:

akutní stavy, horečka, záněty (kloubů, dutiny břišní, ledvin …), zhoubné nádory
– onemocnění či poškození kůže
– křečové žíly, záněty žil,trombóza
– poruchy krvácivosti, krvácivé stavy schizofrenie
– vyčerpání, slabost, malátnost
– bezprostředně po jídle, opilost
– menstruace, těhotenství, šestinedělí
– pokročilá osteoporóza
Indická masáž hlavy je jemné ošetření hlavy, obličeje, krku, ramen a horní části paží. Speciálními pohyby, které na sebe navazují, ulevuje od napětí a stresu. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Tím, že umožní maximální relaxaci, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organizmus.
Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále zvyšuje a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Masáž má vliv nejen na fyzickou, ale současně i na mentální úroveň. Pomáhá zvládat psychickou únavu, podrážděnost, odstraňuje emocionální stres a napětí, zbavuje úzkosti, deprese.

Pomáhá:

- znovuobnovení kloubní pohyblivosti krku a ramen
- zmírnění očního napětí
- pomoc při bolestech hlavy a migrénách
- povzbuzení krevního oběhu, zlepšení cirkulace krve ve ztuhlých svalech
- podpora činnosti nervového systému
- stimulace oběhového a lymfatického systému
- odstranění toxických látek z tkání a zvýšení množství kyslíku přiváděného do tkání
- povolení svalstva vlasové pokožky hlavy, povzbuzení růstu vlasů a zlepšení jejich kvality
- odstranění poruch spánku a nespavosti
- zlepšení koncentrace, jasnější myšlení
- energetické vyrovnání
- uvolnění napětí v klíčových oblastech, úleva od bolesti, odblokování životní energie
- zlepšení funkce imunitního systému

Kontraindikace:

- vysoký nebo nízký krevní tlak
- epilepsie
- onkologického onemocnění
- infekční onemocnění, horečka
- onemocnění cév
- lupénka
- při poranění nebo těsně po operaci, nehodě nebo úrazu
dornDornova metoda je šetrná manuální terapie, kterou se dá pomoci lidem, kteří mají obtíže spojené s pohybovým aparátem. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích – převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kotníků a ramen.
Léčí problémy se skoliózou, velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím napravuje celkovou statiku těla. Následky déle trvajícího posunutí kloubů a obratlů jsou různé, způsobují však porušení stability páteře, což vede ke zvýšení napětí ve svalech nebo dochází i k přiskřípnutí nervů (známý ischias).
Principem metody, jejímž autorem je Dieter Dorn je, že za pohybu se klouby resp. obratle vracejí do své ideální původní pozice. Náprava se provádí kyvadlovým pohybem protější ruky nebo nohy. Tím, že se kloub nebo obratel vrátí do původní polohy, se rychle zbavíte bolesti. Vzhledem k volnému a přirozenému pohybu končetin, můžeme Dornovu metodu zařadit mezi bezpečné terapie. Tato metoda je vhodná pro všechny lidi bez rozdílu věku, kteří jsou schopni pohybu, neboť během terapie je nutný aktivní přístup.
Nedílnou součástí procedur je zklidňující a uvolňující Breussova masáž.

Jak může působit dornova metoda?

Často ihned po prvním ošetření můžete vnímat výrazný ústup bolestí, zejména v bederní oblasti.
Pokud dojde k nápravě nestejnoměrné délky nohou, můžete při stoji cítit ztrátu rovnováhy a při chůzi nekoordinovaný pohyb. V ojedinělých případech dochází i k nevolnosti a pocitům návalů horka.
Počáteční zhoršení stavu se nakonec zlepší, ale může to někdy být i otázka několika dní i dalších sezení.

Kontraindikace:

- nachlazení, chřipka
- při náchylnosti ke zlomeninám při osteoporóze
- při nádorovém onemocnění
- po nehodách a akutních úrazech
- po operaci nejdříve po dvou měsících
- při kloubních náhradách kyčelního kloubu
- při Bechtěrovově nemoci
- při akutních zánětech
- při jakémkoli podezření na špatný zdravotní stav
lavove-kamenyLávové kameny jsou čediče vulkanického původu. Mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Výborně akumulují teplo.
Masáž lávovými kameny ( HOT STONES ) je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organizmu. Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a teplého oleje. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji právem řadí mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapnutelným zážitkem. Teplo kamenů a jejich vlnění přes energetická centra v našem těle = čakry na naše energetické cesty = meridiány, které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či při zvýšené únavě bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie a klient se cítí unavený, podrážděný, vyčerpaný a nemocný.
Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Znovu obnovený tok energie klienta uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje se očistný proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla.
Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také ihned do svalů. Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti tkání. Otevírají se kožní póry.
Zlepšuje se celkový krevní oběh.
Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
Horké kameny také výrazně pomáhají při odstranění problémů se spánkem a koncentrací.


Kontraindikace:

- hypersensitiva na teplo
- infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav
- poranění, modřiny, kožní problémy, popáleniny,
- křečové žíly
- onemocnění srdce, vysoký krevní tlak
- diabetes, epilepsie
- silná a bolestivá menstruace, těhotenství

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Láká vás návštěva sauny, ale zároveň vás odrazuje až příliš horký a těžko dýchatelný vzduch? V tom případě můžete vyzkoušet jednu z jejích alternativ, kterou je infrasauna. Pokud tento název nyní slyšíte poprvé, budete možná mile překvapeni, jejími účinky na lidský organismus.
Bádání zabývající se léčebným vlivem infračerveného záření započalo přibližně před 25 lety na území Japonska a Číny a jeho výsledky byly velice pozitivní. Podstatou infrakabiny, je infračervené záření, které prohřívá organismus nejen na povrchu, ale oproti klasické sauně proniká také do hlubších tkání a svalů. Na rozdíl od běžné sauny, ve které dosahuje teplota vzduchu 90-105°C je zde o něco chladněji, přibližně 30-60°C. Proto je infrasauna vhodnější pro všechny, kterým se v horkém a vlhkém vzduchu klasické sauny těžko dýchá, nebo trpí kardiovaskulární poruchou či astmatem.
I přes to, že teplota v kabině dosahuje nižších hodnot, potivost se zde až dvojnásobně zvyšuje. Díky tomu se zlepšuje vylučování odpadních látek a dochází rovněž k poměrně vysokému výdeji energie. V případě, že tedy bojujete s nadváhou, jistě oceníte informaci, že během jedné návštěvy, při které průměrný člověk vypotí 500g potu zároveň spálí 300kcal, což odpovídá například 30 minutám joggingu.
Účinky infrakabiny ocení rovněž vaše pokožka, která se v teplém prostředí bohatě prokrví, dochází k odstranění odumřelých buněk a pročištění pórů. Zlepšení bylo zaznamenáno také při ekzémech, akné, lupénky a dalších kožních problémech. Kombinace vylučování vody a toxinů rovněž zmírňuje příznaky celulitidy.
Infrasauna se také indikuje při revmatických problémech a svalových bolestech, díky svým schopnostem snížit ztuhlost končetin a kloubů, a podporuje rovněž imunitní systém. Její další plus je také skutečnost, že nemá žádné vedlejší účinky a je tedy vhodná víceméně pro všechny. Absolvování této procedury je však nutné konzultovat s lékařem v případě nemoci, různých chirurgických implantátů, či užívání jakýchkoli léků.
Jak je vidět, pozitivní dopad infrasauny na lidský organismus je obrovský a její užívání v sobě skýtá ještě jednu výhodu oproti klasické sauně. Její provoz je 10 krát levnější a tak není problém pořídit si ji přímo do svého domova. Než-li tak však učiníte, můžete pozitivní účinky na lidský organismus
slupovaci-maskaCharakteristika: zábaly na zpevnění pokožky nejenže zeštíhlují linii postavy, obnovují pevnost pokožky, ale také nasycují pokožku minerály. Tento přípravek obsahuje řasy Laminaria Digitata, které zlepšují mikro oběh krve, urychlují procesy výměny s cílem rychlejšího odvodu toxinů, zpevňují tkáně. Přítomnost mentolu v přípravku dává pocit svěžesti a lehkosti. Stimuluje mikro oběh krve.
Použití: smíchat od 5 do 8 dóz (150-240 ml) prášku s 150-240 ml vody pokojové teploty do vytvoření jednorodé husté směsi. Nanést na celé tělo (od chodidel nahoru k ramenům) nebo na problematické zóny. Zabalit do folie. Nechat minimálně 20 min. Díky tomu, že maska je tvarovatelná, lehce se odstraňuje. Nakonec nanést Gel na zpevnění nebo Krém na zpevnění Aktive.
Aktivní složky: Řasy Laminaria Digitata: stimulují buněčný metabolismus, odvádí toxiny.Mentol: stimuluje mikro oběh krve. Bílá hlína (kaolín): podporuje zmenšení otoků, stagnačních jevů ve vrstvě podkožních buněk, používá se k léčení celulitidy.

NABÍZÍME

Vyberte si z naší široké nabídky služeb

NAHORU