ODKYSELENÍ ORGANISMU

6-fTrápí vás kožní problémy, přibíráte na hmotnosti, ačkoli jíte stále stejné množství a typ potravy, jste unavení, podráždění, trpíte záněty, infekcemi, pálením žáhy, bolestí kloubů nebo zápachem potu. I takovým způsobem se může projevovat  překyselení organizmu.
Překyselení je opravdu jednou z nejčastějších příčin naší tělesné i duševní nepohody. A může být velice nebezpečné, protože naše tělo na srovnání PH reaguje tím, že začne spotřebovávat vlastní zásoby (např. vápník z kostí a zubů apod.) Cílem našeho organizmu je totiž za každou cenu udržet vyrovnané pH krve (pH mezi 7,36 - 7,44). Její výkyvy jakýmkoli směrem mohou mít fatální následky.

Proč naše tělo není v rovnováze

a to platí i o kyselých a zásaditých složkách v našem těle. Ideální pH by mělo být kolem 7,4. Je téměř neuvěřitelné, co všechno se může stát když kyselá složka v těle získá navrch.

Potrava

Běžní strávníci, kteří si dopřávají maso, pečivo z bílé mouky, cukr, zákusky, kávu a občas i alkohol, by si měli dát pozor na překyselení . Ani polotovary nejsou správnou volbou. Narušit rovnováhu může narušit i nikotin a velké množství léků či nepřírodníh potravinových doplňků. Ideální stravou a správnými stravovacími návyky můžeme svému organizmu prospět, pozor musíme dát na dostatek přírodních vitamínů a stopových prvků, jejímž nedostatkem tělo nedokáže dokončit procesy látkové výměny.
Je také důležité potravu dostatečně rozžvýkat. Sliny napomáhají udržet PH v rovnováze.

Duševní rozpoložení

Důležité je nepodceňovat psychiku. Rozčilování, stres doma a v práci, strach a úzkost, to všechno je příčinou, že se aktivují v těle látky, které také vedou k překyselení organizmu.
Je to vlastně začarovaný kruh. Pokud není v pořádku tělo nemůže být ani psychika.     A obráceně, když není v klidu psychika , problémy má i tělo.

Dýchání

Zajímavým momentem je i správné dýchání. Mělo by být hluboké a pravidelné. Dostatečný přísun kyslíku v krvi totiž napomáhá regulovat množství kyselých látek v krvi. Naproti tomu mělké, nepravidelné a celkově nedostatečné dýchání způsobuje hromadění CO2 v krvi a

Co s tím?

V první řadě je vhodné se zamyslet nad skladbou jídelníčku, nebát se pohybu na čerstvém vzduchu , protože pravidelné a hluboké dýchání napomáhá regulovat množství kyselých látek v krvi. Je důležité si i při největším stresu najít alespoň malou chvilku na některou z relaxačních technik.

NABÍZÍME

Vyberte si z naší široké nabídky služeb

NAHORU